Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Sağlık Profesyoneli misiniz? Hayır
Open Menu

2 Tedaviye Başlamak

Bu yolculuğunuzun çok önemli bir adımıdır. Doktorunuz, sizin özel durumunuzu dikkate alarak kansere karşı mücadeleye yönelik çeşitli tedaviler arasından sizin için en iyi stratejiyi oluşturacaktır. Bu strateji farklı tür tekniklerin bir kombinasyonu olabilir. Bu kapsamda iyi beslenme son derece yararlı olabilir, zira vücudunuzu güçlendirir ve prosedürler ile seanslara hazırlar.

Tedaviye Başlamak

Ana Tedavi Yöntemleri

Radyoterapi

Radyoterapide, x-ışını gibi iyonlayıcı radyasyonun yardımıyla, tümör hücreleri imha edilir veya bunların büyümesi engellenir. Radyasyon doğrudan tümör bölgesini hedef aldığından, kemoterapiye göre daha hassasiyetli bir tedavi yöntemidir. Hasta seanslar sırasında acı hissetmez, ancak sonradan acı veren yan etkilerin oluşması mümkündür.

Kemoterapi

Kemoterapi, hastanın ilacı ağızdan, damar yollarından veya kaslardan almasıyla gerçekleştirilen bir tedavi yöntemi olup, vücudun herhangi bir kısmındaki kanser hücrelerine ulaşabilir. Her bir durum için farklı kemoterapi ilaçları mevcuttur ve yan etkiler çeşitlilik gösterebilir, bu nedenle doktorunuzla konuşmanız ve kendi kendinize ilaç almamanız önemlidir.

Ameliyat

Tümörü tamamen gidermeyi veya tümör hücrelerinin miktarını azaltmayı ve semptomları hafifletmeyi amaçlar. Ameliyatta meydana gelebilecek komplikasyonların riskini azaltmaya yönelik bir dizi önemli tedbir mevcuttur.

Yukarı Git