Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Sağlık Profesyoneli misiniz? Hayır
Open Menu

4 Tedavinin Sonu

Tedavi sona erdiğine göre, işler normale dönecek demektir. Her şeyi yavaş yavaş eski yerine koyabileceğinize inanmalısınız. Her büyük değişiklikte olduğu gibi, rutininizi ve aktivitelerinizi yeniden düzenlemek için desteğe ve bilgiye ihtiyacınız olacak. Bu noktada, şu an için oldukça faydalı olabilecek bazı özel içerikleri sizin için seçtik.

Tedavinin Sonu

Tedaviyi bitirdikten sonra ne yapmalıyım?

Sağlıklı bir yaşam tarzı ile devam edin

Şu anda dengeli ve sağlıklı beslenmeniz, egzersizlere yeniden başlamanız veya devam etmeniz, sigara ile alkolden uzak durmanız çok önemlidir. Çabaların boşa gitmemesi için vücudunuzun tümüyle savaştan önceki haline dönmesi ve şu andan itibaren mümkün mertebe sağlıklı olması gerekmektedir.

Hayata ve rutine geri dönün

Şimdi geleceği düşünmenin ve günlük aktivitelerinize, işinize, ilgi alanlarınıza ve kişisel ilişkilerinize yavaş yavaş dönmenin zamanı. Ancak sağlığınızın önce gelmeye devam ettiğini unutmayın. Düzenli takip randevularına ve muayenelere devam edin.

Tıbbi takibe devam ettirin

Bu yapmanız gereken en önemli şeylerden biridir zira tekrarlama veya yeni bir kanser türü geliştirme riski vardır. Erken teşhis, iyileşme şansını önemli ölçüde artırdığından, tümörün yapısına göre değişebilen kontrol amaçlı periyodik testler yaptırmanız önemle tavsiye edilir.

Yukarı Git