Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Sağlık Profesyoneli misiniz? Hayır
Open Menu

5 Hasta Yakınıyım

Kanser hastası birine bakmak oldukça önemli bir görevdir. Tedavileri boyunca bu hastanın yardımcısı ve yol arkadaşı olacaksınız. Hiçbir günün bir diğerinin aynısı olmayacağını kabul etmek gereklidir. Bazı günler nispeten kolay olsa da çoğu gün zor geçecektir. Buna karşılık, hastanın kendine güvenini yerine getirmek adına, daima uyanık ve duygusal açıdan güçlü olmaya çalışmalısınız. Nestlé Health Science, bu görevinizde size yardımcı olmak ve sizi desteklemek üzere sunduğu faydalı ve önemli bilgilerle yanınızdadır.

Hasta Yakınıyım

Bakıcılara İpuçları

Kendi sağlığınıza dikkat edin

Pek çok hasta yakını, başkalarına gösterdikleri özveriden dolayı kendi sağlıklarına dikkat edememektedir. Ancak, sizin için çok önemli olan bu kişiye bakabilmek için sağlığınızın iyi durumda olması gerekir.

Kendinize zaman ayırın

Zamanınız az olsa bile eğlenceli faaliyetlerinize devam etmeniz ve öz bakımı sürdürmeniz önemlidir. Bu sizin moralinizi yüksek tutacak ve tüm bakım görevlerinizi yerine getirmek üzere daha istekli ve motive olmanızı sağlayacaktır.

Sizin ne hissettiğiniz de önemlidir

Sevdiğiniz birinin hastalığa karşı mücadele vermesini izlemek çok zordur. Bu nedenle zaman zaman mutsuz, umutsuz ve bezgin hissetmek son derece doğaldır. Nasıl hissettiğinize dair birisiyle konuşmanız, bu yüzden çok önemlidir. Bu kişi, ister bir profesyonel, arkadaş veya aile üyesi olsun, güvendiğiniz birisi olmalıdır.

Yukarı Git